CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİNGÖL: YÜRÜYÜŞE YARIN SABAH SAAT 8’DE DEVAM EDECEĞİZ  
15.06.2017
1721
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİNGÖL: YÜRÜYÜŞE YARIN SABAH SAAT 8’DE DEVAM EDECEĞİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Planlamaya göre 24 günün sonunda Maltepe Cezaevinin önüne varmış olacağız. Ancak Sayın Berberoğlu, bir başka cezaevine taşınırsa yürüyüşümüzün sonlanması elbette o cezaevine kadar sürecek" dedi.

Bingöl, yürüyüş kapsamında Batıkent’teki 75. Yıl Hipodromu yakınlarında kurulan kamp alanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Adalet Yürüyüşü"nün yaklaşık 434 kilometrelik mesafe boyunca süreceğini belirten Bingöl, yürüyüşle ilgili şu bilgileri verdi:

"Planlamamız, günlük 17 ila 18 kilometre arasında bir yürüyüşü öngörüyordu. Ancak bugün bu süreyi aştık. Daha erken saatte ilk konaklama yerine ulaşmış olduk. Yarın ikinci konaklayacağımız mevziyi gidip tespit ettik. Orası 21 kilometrelik bir yürüyüşe tekabül ediyor. Bugün sadece bir kere mola verdik. Yarın üç ayrı noktada yaklaşık 5’er kilometrelik mesafelerde molalar vereceğiz. Üç moladan sonra dördüncü molamız, konaklama şeklinde sonuçlanacaktır."

Yürüyüşe yarın sabah saat 8’de devam edeceklerini bildiren Bingöl, "Planlamaya göre 24 günün sonunda Maltepe Cezaevinin önüne varmış olacağız. Ancak Sayın Berberoğlu, bir başka cezaevine taşınırsa yürüyüşümüzün sonlanması elbette o cezaevine kadar sürecek." dedi.

- "Demokrasiye tahammülü olmayanlar böyle açıklamalar yaparlar"

Bir basın mensubunun, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin yürüyüşle ilgili Twitter’dan yaptığı "Merak ediyorum ki, İstanbul’dan karşı bir yürüyüş başlarsa karşılaşma ve buluşma noktası neresi ve nasıl olacaktır?" paylaşımının anımsatılması üzerine Bingöl, şu değerlendirmede bulundu:

"Son derece talihsiz ve çirkin bir açıklama. Tahrik edici bir açıklama. Burada hiçbir şekilde şiddete meydan vermeden bir demokratik hak kullanılıyor. Demokrasiye tahammülü olmayanlar böyle açıklamalar yaparlar. Bahçeli’nin yaptığı bu açıklamayı kimse ciddiye almayacaktır. Yol boyu Bahçeli’nin kullandığı işareti kullanarak yürüyüşe destek veren onlarca, yüzlerce vatandaşımızla karşılaştık. Onun için kışkırtan, tahrik içeren açıklamaların hiçbir karşılığı yoktur. Sayın Bahçeli’nin zihniyetini göstermesi bakımdan da önemlidir."

CHPnet

SİTELERİ