CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, PARİS’TE YAŞANAN TERÖR SALDIRILARI SONRASINDA FRANSA CUMHURBAŞKANI FRANÇOİS HOLLANDE’A BİR MEKTUP YOLLADI (16 KASIM 2015)  
16.11.2015
20692
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’a bir mektup yollayarak Fransa halkına taziyelerini sundu, başsağlığı dileklerini iletti.

Yaşanan terör saldırısının yeni düşmanlık ve kutuplaşmalara, toplumda yeni korkulara yol açmasına izin verilmemesinin bu aşamada hayati önemde olduğunu belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Fransa halkıyla dayanışma içinde olduklarını bildirdi. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’a yolladığı mektup şöyle: 

"Ankara, 14 Kasım 2015

Ekselansları François Hollande
Fransa Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
Paris
Fransa

Sayın Cumhurbaşkanı,

Paris’te dehşet verici terör saldırılarına uğrayan Fransa halkıyla dayanışma içindeyiz. Derin acınızı paylaşır, yürekten taziyelerimi sunarım. Bu saldırı da daha öncekiler gibi özgürlük, eşitlik, kardeşlik gibi insanlığın tüm ortak değerlerini hedef almaktadır. Nitelik ve nicelik değiştiren terör tehdidiyle, evrensel değerlerimize ve insanlığın ortak kazanımlarına bilhassa sahip çıkarak, küresel bir planlama ve sürdürülebilir bir stratejiyle etkili bir şekilde mücadele etme gereği bir kez daha görülmektedir.

Feci sonuçları olan bu tür saldırıların yeni düşmanlık ve kutuplaşmalara, toplumda yeni korkulara yol açmasına izin verilmemesi bu aşamada hayati önemdedir. Sosyal demokrat, özgürlükçü ve ilerici partilerin bu mücadelede öncü bir rol alması insan yaşam ve onuruna, dayanışmaya verdiğimiz yüce değerin doğal bir gereğidir. Biz bu noktada da yanınızda olacağız.

Sayın Cumhurbaşkanı,

Fransa’nın bu acıyı vakarla aşacağından eminim. Şahsınızda Fransa halkına taziyelerimi sunar, başsağlığı dilerim.

Saygı ve dostluk duygularımla

Kemal Kılıçdaroğlu
Genel Başkan"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaştığı mesajda da "Yakın zamanda terör sonucu yüzlerce canını kaybetmiş bir millet olarak Fransa halkının yaşadığı acıyı paylaşıyor, terörü lanetliyorum" dedi.

CHPnet

SİTELERİ