CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI - MÜCADELEMİZ ÇİFTÇİLERİMİZİ YENİDEN EFENDİMİZ YAPANA KADAR DEVAM EDECEK (14 MAYIS 2016)  
14.05.2016
38723
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇİFTÇİLER GÜNÜ MESAJI:

-MÜCADELEMİZ ÇİFTÇİLERİMİZİ YENİDEN EFENDİMİZ YAPANA KADAR DEVAM EDECEK


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mayıs Çiftçiler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, "CHP, Kurtuluş Savaşı’nda varını yoğunu ülkesinin kurtuluşu için feda eden yoksul Türk köylüsünün ve mermi yüklü kağnıyı çekip cepheye götüren kadınlarımızın partisidir. CHP bu ülkenin her bir kazanımında Türk Çiftçisinin hakkı olduğunu bilen partidir. Tüm çiftçilerimiz bilmelidir ki onların gerçekten bayram yapacağı bir Türkiye’’yi hep birlikte kuracağız. Bu uğurda omuz omuza mücadelemiz devam edecektir."dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 14 Mayıs Çiftçiler Günü Mesajı şöyle;

"14 Mayıs 2016 Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun. Bayramı, tatili olmadan ülkesi için fedakarca çalışan, alın terinin karşılığını alamamasına rağmen yine de sabrederek üretmeyi düşünen, kalbi vatan sevgisiyle çarpan çiftçilerimizle birlikte bir Çiftçiler Günü’nü daha yaşıyoruz. Bugünün gerçekten çiftçinin bayramı olmasını ve hep beraber kutlayabilmeyi çok isterdim.

Cebinde şehre gelmeye yol parası olmayan, traktörüne mazot koyamayan, köyünün kahvehanesine bile giderken çay parası hesabı yapan Türk Çiftçisi, gerçekten bayram yapacağı günleri her geçen gün umutlarını yitirerek beklemektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Efendimiz" dediği çiftçimiz, efendi gibi yaşamanın çok ötesinde, hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Üreten, ürettiği ile ülkesini besleyen Türk Çiftçisi, hak ettiği değeri görememektedir.

Emin ellerde olmayan Türk Tarımı, AKP iktidarları boyunca, adım adım çöküşe sürüklenmiş, ülkemiz kendi kendine yeten bir tarım ülkesiyken karnını doyurmak için ithalat yapan bir ülke konumuma getirilmiştir. Her yıl ithalatla, yabancı ülkelerin çiftçilerine milyar dolarlar veren AKP zihniyeti, bu paraları Türk çiftçisine destekleme olarak verseydi, bugün çiftçimiz bayram yapabilirdi.

Kaçak Saray’ın ışıkları gece gündüz yanarken, çiftçinin elektriklerini kesen, KDV oyunları yaparak aracıları zengin eden, köylünün meralarına bile göz diken AKP, uyguladığı politikalarla hayvancılığı da bitirmiş, köylünün elinden hayvanını, toprağını ve en sonunda da çocuklarını almıştır. Köyde para kazanamayan genç kuşaklar şehirlere göç ederek ağır çalışma koşullarına mecbur bırakılmıştır.

Ancak bizler, çiftçilerimizin sesi, temsilcisi olmaya, Meclis kürsüsünden sorunlarını anlatmaya ve çözümler üretmeye devam edeceğiz. Mücadelemiz çiftçilerimizi yeniden efendimiz yapana kadar devam edecektir. Çünkü CHP, Kurtuluş Savaşı’nda varını yoğunu ülkesinin kurtuluşu için feda eden yoksul Türk köylüsünün ve mermi yüklü kağnıyı çekip cepheye götüren kadınlarımızın partisidir. Çünkü CHP bu ülkenin her bir kazanımında Türk Çiftçisinin hakkı olduğunu bilen partidir. Tüm çiftçilerimiz bilmelidir ki onların gerçekten bayram yapacağı bir Türkiye’’yi hep birlikte kuracağız. Bu uğurda omuz omuza mücadelemiz devam edecektir.

Sevgi ve Saygılarımla
CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU

CHPnet

SİTELERİ